Dekra Slovensko

Najspoľahlivejšie autá roku 2017

Rebríček je prebraný od redakcie autoexpress.co.uk , konkrétne rebríček Driver Power spoľahlivosti nových aut pre rok 2017.

10. Volvo XC60 - 94,86%

 

Celkom novému Volvo XC60 je ťažké konkurovať. Najnovší model nie je len najpredávanejším automobilom značky Volvo, je to aj 10. najspoľahlivejší model v prieskume Driver Power roku 2017. Majitelia sú veľmi spokojní so svojimi novými modelmi XC60 z hľadiska kvality aj spoľahlivosti. 

Iba 6% vlastníkov uviedlo, že so svojimi autami majú nejaký problém. Najviac z uvedených problémov súviselo s elektrickým systémom.

 

9. Lexus NX - 94,92%

 

Prvým z trojice modelov Lexus v zozname najspoľahlivejších áut Driver Power roku 2017, je SUV NX, ktorý bol veľmi populárny už od svojho uvedenia do predaja v roku 2014. Vychádza z bežného vzorca Lexus, buď to s výberom benzínu alebo benzín/elektrického hybridu. Vyššia zložitosť hybridného modelu NX 300h sa nezdá byť žiadnou bariérou, pokiaľ ide o spoľahlivosť.

Predtým, ako sa Lexus stal príliš nenápadným, NX zaznamenala najvyšší počet hlásených problémov z akéhokoľvek automobilu v prvej desiatke Driver Power zoznamu. Ukázalo sa že 20% majiteľov malo nejaké problémy, brzdový systém bol najčastejším z nich.

 

8. Suzuki Vitara - 94.95%

 

Najnovšia Vitara Suzuki dorazila v roku 2015 a zapôsobila na porotu Driver Power, so svojími živými motormi. S výbavou, ktorá poskytovala viac, než by sme za tie peniaze čakali. Teraz porota Driver Power vidí, že majitelia sú hrdý na spoľahlivosť aj kvalitu. 

Suzuki je ďalšia japonská značka, ktorá má dobrú povesť, pokiaľ ide o vyhýbanie sa chybám. Je na 8. mieste a len 13% z  dotazovaných vlastníkov uviedlo problém s Vitarou. Elektrická časť bola ich hlavným zdrojom.

 

7. Lexus CT - 95,29%

 

CT spája hybridnú technológiu hnacieho ústrojenstva Lexus s rodinným hatchbackom a poskytuje prvotriednu spotrebu paliva, ale nie taký pútavý pohon, ktorý by sme očakávali od Golfu alebo Focusu. 

Lexus CT, ktorý zdieľa svoj motor s Toyota Prius, ponechal majiteľov mimoriadne spokojných s ich spoľahlivosťou a kvalitou výroby. Pozoruhodné je že iba 2% majiteľov uviedli nejaký problém.

6. Kia Cee'd / Pro_Cee'd - 95,32%

 

Kia je novo zavedenou značkou na trhu s automobilmi v Spojenom kráľovstve. Rodinný hatchback Cee'd , bol pilierom pre Kiu, ktorý oslnil veľké množstvo kupujúcich. Najnovšia verzia rodinného hatchbacku ohromila porotu Driver Power, svojim ostrým vzhľadom a veľkorysou špecifikáciou. Majitelia ho hodnotia perfektne na takmer každej úrovni. 

Päťdverový Cee'd a jeho trojdverový sesterský automobil Pro_Cee'd dosiahli celkovo 5. miesto v prieskume Driver Power v roku 2017 a získali šiestu najlepšiu cenu za spoľahlivosť. Iba 7% majiteľov uviedlo akékoľvek problémy s ich automobilom a hlavné problémy sa sústredili okolo elektrických zariadení a sedadiel.

 

5. Lexus RX - 95,37%

  

Tretím z troch modelov Lexus v rebríčku najspoľahlivejších automobilov Driver Power 2017, sa tlačí do prvej päťky zoznamu.

RX sa umiestnilo na treťom mieste v tohtoročnom rebríčku áut Driver Power. So svojou komfortnou jazdou a úspornými prevádzkovými nákladmi sa dokázalo dostať vysoko.

16% z  dotazovaných vlastníkov uviedlo, že majú problém so svojim RX, pričom väčšinou išlo skôr o vonkajšie a interiérové problémy, ako tie mechanické.

 

4. SEAT Leon - 95,57%

 

SEAT Leon je auto, pre ktoré má porota Driver Power veľa komplimentov. Je cenovo dostupnejšie než Volkswagen Golf s veľmi podobnou technológiou a takmer rovnakou dávkou luxusu. Vybrali ho ako Driver Power automobil roku 2013. Majitelia ho zaradili na siedmu priečku pre rok 2017.

Z hľadiska spoľahlivosti sa však darilo SEAT Leon ešte lepšie, umiestnilo sa na 4. mieste.

Len 8,6% opýtaných vlastníkov malo nejaký problém. Hlavným problémom bola elektronika.

3. Audi Q3 - 95.71%

 audi Q3 , najspoľahlivejšie auta

Najvyššie umiestnené Audi v celkovom teste. Majitelia sa obzvlášť zamilovali do spoľahlivosti vozidla. Kompaktný SUV Q3 dostupný od roku 2015 získal spoločné druhé miesto a zaznamenal presne to isté skóre ako Škoda Yeti.

Zákazníci boli veľmi spokojní s kvalitou vozidiel a celkovou synergiou Audi. Iba 14% vlastníkov uviedlo problém akéhokoľvek druhu.

2. Skoda Yeti - 95.71%

skoda yeti

Škoda sa chystá odstrániť Yeti a nahradiť ho novým Škoda Karoq. Nováčik to bude mať ťažké, pretože Yeti nastavil latku vysoko. Yeti je spoločne s Audi Q3 skoro bezproblémovým autom a v očiach zákazníkov symbol spoľahlivosti. Kvalitou zodpovedá druhému miestu v rebríčku Driver Power 2017.

Viac ako 9% majiteľov Yeti uviedlo, že majú problém s autami, najmä s interiérom. Všeobecne platí, že Yeti je zábavná a trvalo populárna voľba v kompaktnom sektore SUV. V redakcii autoexpress sa nevedia dočkať, kým sa Karoq objaví.

 

1. Toyota RAV4 - 96,21%

toyota RAV4 , najspoľahlivejšie auto 2017

A tak prichádzame so šampiónom rebríčka spoľahlivosti Driver Power 2017. Toyota RAV4 sa umiestnila ako najspoľahlivejšie nové vozidlo vo Veľkej Británii na rok 2017 rebríčku Driver Power. Obrovské SUV je postavené tak, aby sa vyrovnalo s požiadavkami rodinného života. Ponúka robustný, nekomplikovaný dizajn. Aj napriek tomu, že existujú autá s pútavejším dizajnom, väčšina zákazníkov by ho nevymenila vzhľadom na bezchybnú spoľahlivosť.

Iba 6% majiteľov RAV4 malo pri svojom aute nejakú chybu. Väčšina problémov bola sústredená okolo vonkajšieho obloženia a motoru. Je to celkovo výborný obraz o kvalite áut, spoločnosti Toyota.

Najspoľahlivejšie autá: Miesta od 11 do 20.

Takže ste videli top 10, čo tak si pozrieť 10 áut, ktoré sa nezmestili do rebríčka

11. Subaru Forester - 94.71%

12. Volkswagen Golf - 94.57%

13. Ford Kuga - 94.55%

14. Kia Sportage - 94.37%

15. Mazda 3 - 94.37%

16. Skoda Fabia - 94.32%

17. Skoda Superb - 94.14%

18. BMW 4 Series - 94.02%

19. Peugeot 2008 - 93.98%

20. Skoda Octavia - 93.90%

Zdroj: autoexpress.co.uk