Dekra Slovensko

Bezpečnosť potrebuje hlavičky - Bojnice

Spoločnosť SLOVDEKRA zahájila v stredu, 6.9.2017, o desiatej hodine svoj prvý event kampane zameranej na bezpečnosť školákov v cestnej premávke s názvom „Bezpečnosť potrebuje hlavičky“ a pripojila sa tak už k 14. ročníku celoeurópskej kampane organizovanej jej materskou spoločnosťou DEKRA.

Podujatie podporili svojou aktívnou účasťou členovia krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne, Autoškola HAL v zastúpení pána inžiniera Jána Hanzela a dobrú myšlienku prišiel osobne podporiť aj primátor mesta Bojníc PhDr. František Tám.

Celé podujatie prebiehalo na školskom dvore, z ktorého pán Hanzel a policajti vytvorili provizórne dopravné ihrisko. Na zem nakreslili čiary, vybudovali križovatky, kruhový objazd aj priechody pre chodcov. V detskej premávke, samozrejme, nechýbali tie najpoužívanejšie dopravné značky.

Po tom, ako sa prváci zoznámili s dopravným ihriskom, dostali prednášku od samotných policajtov, ktorí ich upozornili na možné situácie, ich riešenie a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Deti sa okamžite vybrali vyskúšať si tieto rady v praxi. Vytvárali modelové situácie, ktoré následne aj bravúrne riešili. Nejeden ostrieľaný vodič by sa od nich mal čo priučiť.

Spoločnosť Dekra sa venuje bezpečnosti na ceste už niekoľko rokov. Iniciatíva organizovať podujatia, ktoré sú určené na vzdelávanie najmenších prišla v roku 2004 z Nemecka. Odvtedy sa kampaň rozrástla aj do iných krajín, a to do Talianska, Portugalska, Poľska, Švédska, Rakúska, do Čiech aj na Slovensko. Od zrodenia kampane sa podarilo rozdať viac ako 2,5 milióna čiapok s reflexnými prvkami a edukovať stovky tisíc detí.

Tento rok plánuje SLOVDEKRA rozdať viac ako 2000 čiapok v ôsmich mestách cez svoje pobočky STK a na podujatiach v základných a materských školách po celom Slovensku.